Forgot Password

Block 12

Block 12 - Tab With Custom Color

Loader..
Успешен изборен ден за НСП ЕБР!Активности

Успешен изборен ден за НСП ЕБР!

Членовите со огромна поддршка и храбро како што доликува на единицата со…

Вклучување на претседателот од изборите во СВР ТетовоАктивности

Вклучување на претседателот од изборите во СВР Тетово

[video src="https://nsp.com.mk/wp-content/uploads/2021/05/10000000_137349235022743_5570994093496477450_n.mp4" /]

Block 12 - With Secondary Meta

Крводарителна акција по повод божиќните празници подржано од НСП

Крводарителна акција по повод божиќните празници подржано од НСП

Активности

Организирана крводарителска акција на ниво Шеста управа. По акцијата подарено по една маска од НСП на екипата од заводот за Трансфузиологија Скопје

ПРОТЕСТ на НСП-Гранична полиција и Судска полиција и што е договорено со Министерот за Правда

ПРОТЕСТ на НСП-Гранична полиција и Судска полиција и што е договорено со Министерот за Правда

Активности

Независниот Синдикат на Полицијата – Гранична Полиција и Независниот Синдикат на Судската Полиција излезе на протест пред Собранието и Министерството за Правда. Наши претставници се сретнаа со Министерот на…

Block 12 - Without Thumb

Одржано 6-то вонредно собрание на НСП

Одржано 6-то вонредно собрание на НСП

Активности

На ден 25.07.2020г. во центарот за обука во Идризово, во услови на пандемија почитувајќи ги сите здравствени препораки НСП успешно го одржа шесттото вонредно собрание. Констатирано е дека пандемијата…

Соопштение до членовите на НСП од Свр Велес

Соопштение до членовите на НСП од Свр Велес

Активности

Денес на 28 јуни 2020 година во ПК Градско се одржа првиот состанок на Независниот Синдикат на Полицијата при СВР Велес кој што се одржува за прв пат со…

Делегација на НСП  на вечните домови на загинатите во “Диво Насеље”

Делегација на НСП на вечните домови на загинатите во “Диво Насеље”

Активности

Делегација на Независниот Синдикат на Полицијата предводена од претседателот, денес на градските гробишта во Тетово, гробиштата во Брвеница и Зубовцe положи цвеќе на вечните домови на дел од загинатите…

Block 12 - With Load More

Loader..

Протести и блокади низ цела Македонија за враќање на ДОСТОИНСТВОТО во Полицијата

Протести и блокади низ цела Македонија за враќање на ДОСТОИНСТВОТО во ПолицијатаАктивности

30.09.2019 год. И покрај сите „препреки“ за ПРВ ПАТ ВО ИСТОРИЈАТА протести на Независниот Синдикат на Полицијата со блокади на сообраќајниците се случи утрово. Протестираа вработени во Полицијата, Шумската…

НСП на средба со работната група за спроведување на ВЕТИНГОТ во МВР

НСП на средба со работната група за спроведување на ВЕТИНГОТ во МВРАктивности

Денес раководството на Независниот синдикат на полицијата оствари средба со дел од членовите на работната група за подготовка на “ветингот” во МВР. На средбата е договорено транспарентно да го извлечеме…

Резултатот на нашата заложба и борба – НСШПА и МЗШВ започнаа разговори за колективен договор

Резултатот на нашата заложба и борба – НСШПА и МЗШВ започнаа разговори за колективен договорАктивности

Претставници на Независниот синдикат на Шумската полиција и администрација и Министерството за замјоделство, шумарство и водостопанство отпочнаа преговори за донесување на колективен договор. Од денеска можеме слободно да кажеме…

  • Load More.. Loader..

Block 12 - With Infinite Scroll

Loader..

Делегација на НСП во посета на Синдикатот на Полицијата во Словенија

Делегација на НСП во посета на Синдикатот на Полицијата во СловенијаАктивности

Почитувани членови,       Со големо задоволство Ве известуваме дека Делегација на Независниот Синдикат на Полицијата предводена од Претседателот на НСП Гоце Делчев Тодев, Генералниот Секретар на НСП…

Протестен марш на НСП: Бараме дополнителни 5% зголемување на платите

Протестен марш на НСП: Бараме дополнителни 5% зголемување на платитеАктивности

Независниот синдикат на полицијата денеска пред Владата побара зголемување на платата за уште дополнителни пет отсто за сите вработени во МВР, шумска, затворска и судска полиција. Зголемување на платата…

Набавени и распределени Грејни електрични тела (панел)

Набавени и распределени Грејни електрични тела (панел)Активности

Почитувани, СО НСП СВР-Скопје ,според потребите на членовите како цел подобрување на условите за работа во работните простории за сите Полициски станици,Одделениа,Управни служби,Еумна ,Крим Полиција (економски Криминал)под надлежност на…

  • Load More.. Loader..